SZKOLENIE TOROWE DOSKONALENIE
TECHNIKI JAZDY

SZKOLENIE TOROWE 

 

Szkolenie dla wszystkich motocyklistów, którzy chcą podnieść swoje umiejętności w zakresie techniki jazdy. Nie jest to tylko szkolenie z elementami jazdy sportowej, ale doskonalenie techniki, które przekłada się na bezpieczniejszą jazdę w turystyce motocyklowej jak i w ruchu miejskim. Indywidualna praca z trenerem zwiększa efektywność takiego treningu. Niezależnie od doświadczenia i umiejętności zachęcamy wszystkich motocyklistów do ćwiczeń na torze, gdzie w bezpiecznych warunkach, na zamkniętym obiekcie będziemy trenować zdrowe odruchy i umiejętności płynnej jazdy motocyklem. 

Szkolenie odbywa się na torze kartingowym w miejscowości Campillos – oddalonej od naszej bazy noclegowej ok 100 km – Campillos Karting Circuito KartCenter. Jest to tor o długości 1588 metrów.W dniu treningu, po śniadaniu, ruszamy do Campillos. Pracujemy w sesjach 20 minutowych. W czasie przerw trener omawia wszystkie ćwiczenia, poprawia pozycję na motocyklu, podpowiada jak zwiększyć efektywność jazdy. Podczas jazdy po torze, instruktor jeździ za uczestnikami szkolenia, obserwując ich, a także przed nimi pokazując nitkę toru i prawidłową pozycję przy pokonywaniu zakrętu. Charakter toru oraz zróżnicowanie zakrętów, umożliwia trenowanie i analizę poszczególnych faz przejeżdżania przez zakręty a w efekcie wypracowanie powtarzalnego właściwego toru prowadzenia maszyny i pozycji w zakrętach przy różnych prędkościach.

Szkolenia odbywają się na przygotowanych do tego maszynach typu Yamaha YZF-R3 lub Yamaha MT-07.

Na wejście na tor jest płatne. Koszt biletu uzależniony jest od dnia tygodnia i dostępności toru. Uśredniona kwota za wejściówkę to ok 30 euro.

Więcej informacji na temat toru możecie znaleźć na oficjalnej stronie stronie toru >>>