ZOBACZ CO MOŻESZ ZWIEDZIĆ
PODCZAS POBYTU
CHCESZ SIĘ
PRZEJECHAĆ?

MIEJSCA, KTÓRE MOŻECIE ODWIEDZIĆ PODCZAS POBYTU.

 

Andaluzja to w znacznej części góry. Dlatego drogami lokalnymi przejazd nawet 30 km może trwać godzinę, ale widoki na trasie są bezcenne. Liczne zakręty, serpentyny i punkty widokowe zadowolą najbardziej wymagających koneserów turystyki motocyklowej w Hiszpanii. Od początku pobytu w Andaluzji, doświadczalnie poznawaliśmy siatkę dróg i topografię tego regionu, aby wybrać dla Was najciekawsze miejsca, opracować trasy będące alternatywą dla standardowych, popularnych hiszpańskich tras. Nasze wycieczki konstruowaliśmy w taki sposób aby łączyły piękne widoki ze świetnymi warunkami drogowymi. Ponadto mają dawać możliwość dostosowania do indywidualnych preferencji naszych gości.

 

ANDALUZJA – CO MOŻEMY RAZEM ZOBACZYĆ?

 

Podczas Waszego pobytu możemy wybrać się do jednego z najczęściej odwiedzanych hiszpańskich miast – Rondy. Na trasie do tego andaluzyjskiego miasteczka na odcinku zaledwie 50 km pokonamy około 300 zakrętów. Głównymi atrakcjami tej miejscowości jest m.in. starówka, XVIII-wieczny most Puente Nuevo nad przepaścią El Tajo oraz muzeum korridy – Plaza de Toros. Trasa prowadzi przez górzysty teren Serrania de Ronda, którego część zajmuje malowniczy rezerwat Parque Natural Sierra de las Nieves, czyli „Park Naturalny Śnieżnych Gór”. W okresie zimowym, szczyty oprószone są śniegiem. Trasę możemy urozmaicić wizytą w Juzcar –smerfnym mieście, do którego doprowadzi nas lokalna droga, lub wybrać inną opcję i doświadczyć wizyty w zaskakująco interesujących miejscach regionu.

 

PODRÓŻ MOTOCYKLEM PO ANDALUZJI.

 

Udając się na północ tej hiszpańskiej prowincji, zachwycą nas niesamowite krajobrazy z rozsypującymi się szczytami, tajemniczymi wąwozami i fantazyjnymi formacjami skalnymi. Głównym miastem tej części Andaluzji jest Antequera ze swoją niesamowitą historią i zabytkami. Jeżeli wybierzemy się w tą trasę będziecie mogli zobaczyć  Alcazabę – wzniesioną przez Maurów w okresie średniowiecza twierdzę. W okolicy miasta znajduje się przepiękny rezerwat przyrody nieożywionej – el Torcal. Wjeżdżając na wysokość ok. 1200 m n. p. m. można podziwiać panoramiczny widok na całą dolinę. Trasa równie wymagająca, co piękna. Z pewnością wrócicie do domu pełni wrażeń i pamiątkowych zdjęć.

 

INNE ATRAKCJE W HISZPANII.

 

Jedno z pueblos blancos zasługuje na szczególną uwagę i osobną trasę. Jest to miasteczko Setenil de Las Bodegas, którego mieszkańcy część budynków zbudowali w szczelinie wąwozu, w dolinie starej rzeki. Tworząc tym samym, półjaskinie. Między budynkami wydrążone są też podziemne korytarze. Trasa do Setenil prowadzi przez malowniczy teren rolniczy. Jest to bowiem rejon, który słynie z upraw oliwek, migdałów i produkcji wina. W drodze powrotnej miniemy tereny podmokłe, gdzie zimą gniazdują flamingi. Brodzące różowe ptaki to niesamowity spektakl. Jeżeli wystarczy Wam sił, możemy rozszerzyć trasę o wizytę w Garganta el Chorro – wyrzeźbiony przez rzekę głęboki wąwóz, przez który przebiega legendarna ścieżka króla Caminito del Rey.

 

POZOSTAŁE REGIONY HISZPANII, KTÓRE MUSISZ ZOBACZYĆ.

 

Na uwagę zasługują również piękne, legendarne miasta jak Sewilla, Kadyks, Granada czy Kordoba . Jako, że odległość do nich od naszej bazy noclegowej jest stosunkowo duża, a jeden dzień to często za mało, żeby poznać uroki tych miejsc – to do Was będzie należała decyzja, czy i które miasto odwiedzimy podczas Waszego pobytu. Przechadzając się po każdym z tych miast nie byliśmy nigdy w stanie wybrać tego najpiękniejszego – każde z nich ma swój niepowtarzalny klimat.

 

MOTOCYKLOWA WYCIECZKA NA GIBRALTAR.

 

Punktem obowiązkowym wycieczki do Andaluzji dla każdego Polaka jest oczywiście Gibraltar z charakterystyczną, samotną skałą na granicy morza i oceanu. Wjazd na ową skałę to standardowa atrakcja turystyczna. Na szczycie, poza pięknym widokiem, możesz zaprzyjaźnić się z mieszkańcami skały – magotami gibraltarskimi, dla których miejsce to jest rezerwatem. Trasa na Gibraltar standardowo nie jest ciekawa. Jako, że nie kierujemy się utartymi szlakami, mamy kilka alternatywnych dróg, którymi można tam dotrzeć –wybierając drogi górskie wydłużamy wycieczkę do ok. 300 km.