Trasy

Nasze trasy to setki kilometrów po andaluzyjskich drogach.

Andaluzja to w znacznej części góry, drogami lokalnymi przejazd nawet 30 km może trwać godzinę, ale widoki po trasie będą bezcenne. Liczne zakręty, serpentyny i punkty widokowe zadowolą najbardziej wymagających koneserów turystyki motocyklowej. Doświadczalnie poznawaliśmy siatkę dróg i topografię tego regionu. Do zaoferowania mamy różne alternatywy popularnych tras dostosowanych do indywidualnych preferencji naszych gości.

Wybierzemy się wspólnie do jednego z najczęściej odwiedzanych miast –Rondy. Na trasie do tego miasteczka na odcinku zaledwie 50 km pokonamy około 300 zakrętów. Głównymi atrakcjami tej miejscowości jest m.in. starówka, XVIII-wieczny most Puente Nuevo nad przepaścią El Tajo oraz muzeum korridy –Plaza de Toros. Trasa prowadzi przez górzysty teren Serrania de Ronda, którego część zajmuje malowniczy rezerwat Paraque Natural Sierra de las Nieves, czyli „Park Naturalny Śnieżnych Gór”. W okresie zimowym szczyty oprószone są śniegiem. Trasę możemy urozmaicić wizytą w Juzcar –smerfnym mieście, do której doprowadzi nas lokalna droga, lub wybrać każdą inną z lokalnych dróg i doświadczyć wizyty w zaskakująco interesujących miejscach.

Pokażemy Wam legendarne pueblos blancos – czyli białe miasteczka Andaluzji. Trasa ta prowadzi przez kręte drogi w otulinie rezerwatu Parque Natural de Grazalema. Wioski z bielonymi domami, kontrastujące z wszechobecną zielenią i błękitem nieba to prawdziwa dusza regionu. Wszystkie są do siebie niezwykle podobne, większość z nich leży na stromych zboczach gór. Przejeżdżając przez ten rejon Andaluzji nieustannie towarzyszy wrażenie, że czas się tam zatrzymał. A my zatrzymując się w klimatycznych restauracyjkach będziemy mogli spróbować prawdziwych tapas i rozkoszować się hiszpańskimi specjałami, podziwiając przyrodę rezerwatu. Ta trasa jest bardzo wymagająca i zadowoli każdego konesera hiszpańskich serpentyn.

Udając się na północ prowincji zachwycą nas niesamowite krajobrazy z rozsypującymi się szczytami, tajemniczymi wąwozami i fantazyjnymi formacjami skalnymi. Głównym miastem tej części jest Antequera z niesamowitą historią i zabytkami. Będziecie mieli możliwość podziwiać Alcazabę –wzniesioną przez Maurów twierdzę w okresie średniowiecza. W okolicy miasta znajduje się przepiękny rezerwat przyrody nieożywionej –el Torcal. Wjeżdżając na wysokość ok. 1200 m n. p. m. można podziwiać panoramiczny widok na całą dolinę. Trasa równie wymagająca, co piękna. Z pewnością powrócimy do domu wieczorem pełni wrażeń i pamiątkowych zdjęć.

Jedno z pueblos blancos zasługuje na szczególną uwagę i osobną trasę. Jest to miasteczko Setenil de Las Bodegas, którego mieszkańcy część budynków zbudowali w szczelinie wąwozu, w dolinie starej rzeki. Tworząc tym samym, półjaskinie. Między budynkami wydrążone są też podziemne korytarze. Trasa do Setenil prowadzi przez malowniczy teren rolniczy. Jest to bowiem rejon, który słynie z upraw oliwek, migdałów i produkcji wina. W drodze powrotnej miniemy tereny podmokłe, gdzie zimą gniazdują flamingi. Brodzące różowe ptaki to niesamowity spektakl. Jeżeli wystarczy Wam sił, możemy rozszerzyć trasę o wizytę w Garganta el Chorro –wyrzeźbiony przez rzekę głęboki wąwóz, przez który przebiega legendarna ścieżka króla Caminito del Rey.

Na uwagę zasługują również piękne, legendarne miasta jak Sewilla, Kadyks, Granada czy Kordoba – wspólnie ustalimy, które z tych miast odwiedzimy. Jako, że odległość do nich od naszej bazy noclegowej jest stosunkowo duża, a jeden dzień to często za mało, żeby poznać uroki tych miejsc –to do Was będzie należała decyzja czy i które miasto odwiedzimy w danym tygodniu. Przechadzając się po każdym z tych miast nie byliśmy nigdy w stanie wybrać tego najpiękniejszego –każde z nich ma swój niepowtarzalny klimat.

Punktem obowiązkowym wycieczki do Andaluzji dla każdego Polaka jest oczywiście Gibraltar z charakterystyczną, samotną skałą na granicy morza i oceanu. Wjazd na ową skałę to standardowa atrakcja turystyczna. Na szczycie poza pięknym widokiem, możecie zaprzyjaźnić się z mieszkańcami skały –magotami gibraltarskimi, dla których miejsce to jest rezerwatem. Trasa na Gibraltar standardowo nie jest ciekawa. Jako, że nie kierujemy się utartymi szlakami, mamy kilka alternatywnych dróg, którymi można tam dotrzeć –wybierając drogi górskie wydłużamy wycieczkę do ok. 300 km.

Przedstawione trasy są poglądowe. Nasza ogromna potrzeba ciągłego odkrywania sprawia, że możemy zaoferować Wam dużo więcej.

Galeria