WAKACYJNY CYKL SZKOLEŃ DOSKONALENIE
TECHNIKI JAZDY

NA OKRES WAKACYJNY MOTODELSOL WRAZ Z MOTOSKULL PRZYGOTOWAŁO DLA WAS SZEREG SZKOLEŃ Z ZAKRESU DOSKONALENIA TECHNIKI JAZDY MOTOCYKLEM.

Zajęcia będą odbywały się cyklicznie w 4 modułach tematycznych, aby każdy z Was mógł znaleźć odpowiednie lekcje do swoich zapotrzebowań. Aby wziąć udział w szkoleniu powinieneś posiadać: ważne prawo jazdy kat. A (A1, A2), kompletny strój motocyklowy ze wszystkimi protektorami. Jeżeli nie posiadasz jeszcze pełnego kompletu odzieży – skontaktuj się z nami, a spróbujemy pomóc Ci przygotować się do zajęć.

SZKOLENIE ENDURO

Zajęcia odbywają się w sesjach 20-minutowych: ćwiczenia stacjonarne, pętla enduro, flattrack, free ride. Nauczymy Was jak przygotować motocykl do jazdy, w co się ubrać, jak zbudować pozycję na motocyklu. Krok po kroku przejdziemy od podstaw jazdy w terenie do ćwiczeń, które pozwolą Wam w bezpieczny sposób jeździć samodzielnie podczas treningów, turystyki, a nawet dalekich wypraw przełajowych. Razem z nami trenować mogą motocykliści posiadający doświadczenie, jak i osoby, które pierwszy raz wsiądą na motocykl terenowy. 

ZOBACZ HARMONOGRAM SZKOLENIA

Czas trwania szkolenia: 6-8 godzin
Koszt szkolenia: 500 zł

AKADEMIA ADVENTURE

Jeżeli myślisz o dalekiej wyprawie motocyklowej w egzotyczne miejsca, to ten moduł tematyczny jest właśnie dla Ciebie. Zajęcia odbywają się w terenie na tzw. dużych enduro. Podczas treningu nauczysz się jak świadomie i bezpiecznie podróżować motocyklem po każdym rodzaju nawierzchni, a także jak interpretować sygnały które maszyna wysyła podczas jazdy. Ćwiczenia stacjonarne pozwolą Ci zrozumieć jak działa motocykl oraz jak zachowuje się w zmiennych i trudnych warunkach. Podczas szkolenia podpowiemy jak przygotować się do dalekiej podróży. Wiele osób, które skorzystały ze szkoleń Adventure pod naszym okiem ma za sobą wyprawy w niesamowite miejsca Europy, Azji czy Ameryki Południowej. 

Czas trwania szkolenia: 6-8 godzin
Koszt szkolenia: 500 zł

MOTOGYMKHANA

Są to zajęcia ogólnorozwojowe przeznaczone zarówno dla amatorów jak i doświadczonych motocyklistów, chcących trenować umiejętności płynnej jazdy motocyklem. Podczas szkolenia skupimy się m. in. na manewrach przy małych prędkościach – poniżej progu równowagi. Takie ćwiczenia przygotowują motocyklistów do codziennej jazdy, zwłaszcza w wymagających warunkach ruchu miejskiego, pozwalają się rozwijać i doskonalić a także są bardzo dobrym wstępem do rozpoczęcia przygody z zyskującymi na popularności niskobudżetowymi sportami motorowymi. Dodatkowo dzięki możliwościom jakie daje nam teren Ośrodka każdy z uczestników będzie miał możliwość treningu podczas symulacji sytuacji awaryjnych, takich jak ćwiczenia dynamicznej zmiany kierunku, hamowanie awaryjne, omijanie przeszkody itp. 

ZOBACZ HARMONOGRAM SZKOLENIA

Czas trwania szkolenia: 6-8 godzin
Koszt szkolenia: 350 zł

SZKOLENIA TOROWE

szkolenie z elementami jazdy sportowej, podczas którego możecie doskonalić swoje umiejętności płynnej jazdy motocyklem. Ćwiczenia na torze przekładają się na świadomą, bezpieczną jazdę zarówno w ruchu miejskim jak i turystyce motocyklowej. Dzięki zróżnicowaniu zakrętów i ogólnym charakterze toru macie możliwość trenowania i analizy poszczególnych faz zakrętu, a dodatkowo wypracowanie prawidłowej pozycji na motocyklu, zdrowych nawyków i powtarzalnej a dzięki temu właściwej nitki prowadzenie motocykla w zakręcie. 

ZOBACZ HARMONOGRAM SZKOLENIA

Czas trwania szkolenia: 6-8 godzin
Koszt szkolenia: 400 zł

ZAJĘCIA INDYWIDUALNE

Każdy z powyższych modułów tematycznych możesz przepracować z nami na zajęciach indywidualnych, które będą odbywały się od poniedziałku do piątku, zgodnie z terminarzem szkoleń dostępnym na naszej stronie. Indywidualna praca z trenerem zwiększa efektywność takiego szkolenia.

Koszt szkolenia: 500 zł

Jeżeli jesteś zainteresowany szkoleniem, ale nie posiadasz jeszcze swojego motocykla – możesz skorzystać z naszej floty i wypożyczyć motocykl na zajęcia. Dopłata to szkolenia w przypadku korzystania z motocykla szkoły to: 100 zł (szkolenie enduro, motogymkhana, tor) 200 zł (akademia adventure).

Wszystkie szkolenia odbywają się na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Toruniu -Toruńska Akademia Jazdy.

Infrastruktura szkoleniowa:

  • plac o wymiarach 200 m x 60 m do treningów ogólnorozwojowych, manewrów precyzyjnych oraz symulacji sytuacji awaryjnych
  • tor asfaltowy o długości 800 m i szerokości 12-20 m
  • tor flattrack – o nawierzchni gruntowo-szutrowej pozwalający na treningi jazdy terenowej
  • tor motocross – do dyspozycji są dwa tory o zmiennej charakterystyce i poziomie trudności
  • na potrzeby wszystkich akademii stworzyliśmy jedyny w swoim rodzaju plac treningowy, na który składa się płyta lotniska otoczona terenami gruntowymi, a także obszarami leśnymi
  • parking, WC, poczekalnia

 

HARMONOGRAM SZKOLEŃ
pobierz plik z harmonogramem i informacją o wolnych miejscach