TRASY, W ANDALUZJI KTÓRE MOŻESZ
ZWIEDZIĆ Z NAMI

PRZYKŁADOWE TRASY, KTÓRE ZWIEDZAMY Z NASZYMI GOŚĆMI PODCZAS POBYTU.

 

Wybór trasy zależy od wielu czynników – między innymi od pogody, Waszych umiejętności lub po prostu Waszych wytycznych. Dzień rozpoczynamy zawsze od wspólnego śniadania, na którym spotykamy się o 8:30. Podczas posiłku omawiamy przygotowaną dla Was trasę. Gdy wszyscy są już najedzeni i pełni energii, przygotowujemy się do wyjazdu. Około godziny 10:00 spotykamy się przy maszynach. Robimy wtedy krótką odprawę, w której przybliżymy Wam zasady poruszania się na motocyklu w grupie oraz zwyczaje panujące na hiszpańskich drogach. Po odprawie ruszamy na wycieczkę.

 

SETENIL DE LA BODEGAS

 

Jest to bardzo różnorodna trasa. Ruszamy w drogę ok. godziny 10:30. Pierwsza część trasy prowadzi przez widokowe tereny górskie. Ok. godziny 12:00 zatrzymujemy się na kawę i drobną przekąskę w miejscu ukrytym w otulinie parku  śnieżnych gór. Widok towarzyszący naszej przerwie rozciąga się na Sierra de las Nieves oraz całą dolinę tego regionu. Przy dobrej widoczności, w oddali, można ujrzeć ośnieżone szczyty Sierra Nevada. Dalsza część trasy przechodzi z terenów górskich w malownicze tereny rolnicze tego regionu. Słynie on z produkcji oliwy, wina i hodowli zwierząt. W okolicach godziny 15:00 docieramy do miejsca docelowego -miasteczka słynącego z domów wybudowanych w szczelinie wąwozu. Tam, w zaprzyjaźnionej restauracji, będziecie mogli skosztować hiszpańskich przysmaków i rozkoszować się południowym słońcem w tzw. Jaskiniach słońca. Po obiedzie i obejrzeniu miasteczka, wyruszamy w dalszą drogę. Powrót do domu odbywa się drogami o łagodnych profilach zakrętów, dzięki czemu każdy będzie mógł swobodnie rozpędzić maszynę do wyższych i komfortowych prędkości. Drogi te przebiegają przez podmokłe tereny z płaskowyżami, zapewniając przepiękne widoki. Trasa ta ma ok. 250 km. Do naszego domu zjeżdżamy zazwyczaj po godzinie 18:00.

 

ANTEQUERA

 

Na tej trasie kierujemy się na północ Andaluzji. Po śniadaniu ok godziny 10:30 wyruszamy w drogę. Pierwsza część trasy prowadzi wzdłuż jeziora, przez malowniczy teren górski. Różnorodność zakrętów oraz piękne widoki usatysfakcjonują każdego konesera turystyki. Z pewnością zatrzymamy się po drodze na jednym z punktów widokowych aby zrobić pamiątkowe zdjęcia. Około godziny 13:00 dojedziemy do rezerwatu przyrody nieożywionej el Torcal, w którym wypijemy kawę w otoczeniu imponujących formacji skalnych. Z el Torcal mamy zaledwie kilkanaście kilometrów do Antequery -miasta z niesamowitą historią i zabytkami. Spacerując po mieście, wstąpimy na obiad do restauracji, w której będziecie mogli spróbować wielu hiszpańskich dań, oraz różnorodnych tapas. Po posiłku, około godziny 16:00, ruszamy w drogę powrotną. Prowadzi ona przez równie piękne tereny górskie, prowadzące do morza. Dojeżdżając do wybrzeża, odwiedzimy jeszcze małe, urokliwe miasteczko – Mijas, słynące z burros taxi – czyli taksówek osiołków i przepięknego widoku na całe Costa del Sol. Trasa ta to około 220 km. Powrót planujemy na godzinę 18:00.

 

PARAJE NATURAL SE SIERRA BERMEJA

 

Jest to trasa o dużym stopniu trudności. Wyruszamy z domu około godziny 10:30. Dojeżdżając do turystycznej miejscowości Estepona, zaczynamy wspinać się w górę. Sierra Bermeja dumnie panuje w tym regionie. Z poziomu morza, w przeciągu zaledwie godziny znajdziemy się na wysokości przekraczającej 1400 m n.p.m. Zatrzymamy się na punkcie widokowym, z którego można podziwiać całe wybrzeże, a przy dobrej widoczności dość wnikliwie przyjrzeć się również zarysom masywów górskich Afryki. Zjeżdżając z tego niesamowitego miejsca, skierujemy się do małej miejscowości w środku gór. Trasa wyznaczona jest przez wąskie drogi parku naturalnego Sierra Bermeja, które zapewnią niesamowite wrażenia, niezliczoną ilość zakrętów, a także bliskość natury. Przez kilkanaście kilometrów nie spotkamy tutaj żadnych zabudowań. Zatrzymamy się w miejscowości Jubrique, gdzie zjemy posiłek w typowo hiszpańskim towarzystwie. Po nabraniu sił, ruszymy w dalszą drogę prowadzącą przez Serrania de Ronda – która w zależności od pory roku, zachwyca widokami z różnorodną paletą barw. Kierując się powoli do domu, zatrzymamy się na dwóch punktach widokowych, aby podziwiać tę piękną krainę, a także szybujące nad nią sępy, które mają tutaj swój naturalny rezerwat. Planowany powrót do domu, po 200 km trasy, około godziny 18:00.

 

TRASY INDYWIDUALNE

 

Przedstawione wyżej punkty i drogi, są tylko przykładowymi trasami, którymi możemy wspólnie jeździć. Jesteśmy elastyczni przy planowaniu wycieczek – jeżeli macie jakieś miejsca w regionie, które chcielibyście odwiedzić, na pewno uda nam się opracować trasę indywidualną, która na to pozwoli.

GALERIE Z WYPRAW

NASZE WYJAZDY TO ZAWSZE 100% PRZYJEMNOŚCI